مجموعه اقامتی / تفریحی فرشتگان

درباره مجموعه

مجموعه فرشتگان سرزمین من با مساحت تقریبی ۲۰,۰۰۰ متر مربع در زمینی واقع در منطقه ی خوش آب و هوا و سرسبز شمال ایران توسط موسسه خیریه ندای فرشتگان سرزمین من ، (دارای مجوز به شماره ۲۱۵/۱/۵۱۶ و شماره ثبت ۴۳۱۴۰ ) با همیاری اشخاص نیکو کار و مساعدت سازمانهای ذی ربط برای استفاده خانواده های دارای فرد معلول و با اهداف و امکانات ویژه به شرح ادامه ساخته خواهد شد.

اهداف

کمبود امکانات و نداشتن زیر ساخت های لازم و ضروری در مجموعه های اقامتی / تفریحی برای معلولین چه در کشور عزیزمان ایران و چه در منطقه خاورمیانه منجر به انزوا و عدم استفاده ی این عزیزان و خانواده هایشان از هتل ها و سایر مراکز اقامتی گردیده ، در این راستا هدف اول از ساخت و راه اندازی مجموعه فرشتگان مهیا نمودن فضایی اقامتی تفریحی با در نظر گرفتن تمامی امکانات مورد نیاز برای یک فرد معلول بوده ،تا منتج به ایجاد حس خوب و آرامش خاطر در طول سفر برای خانواده های این عزیزان شود.

هدف دوم از ساخت و راه اندازی مجموعه ،بکارگیری معلولین و زنان سرپرست خانوار در مشاغل و خدمات ذاتی چنین مجموعه هایی با هدف ایجاد اشتغال برای این افراد می باشد.
لازم به ذکر است شاخص ترین خصیصه مجموعه این است که فضاها و ساختمانها به سبک و گونه ای طراحی می گردد که یک فرد معلول بتواند از صد در صد امکانات مجموعه استفاده نماید.

امکانات مجموعه :


• اقامت در کلبه های چوبی دوبلکس
• استخر ویژه معلولین با امکانات و تجهیزات خاص
• پیست ویلچر رانی ، دوچرخه سواری و پیاده روی
• سالن های ورزشی گروهی و انفرادی
• سالن نمایش فیلم
• رستوران و کافی شاپ
• آلاچیق و فضای سبز
• تجهیزات فیزیوتراپی وماساژ

مشخصات کلی:

اتاق ها و اکثر فضاهای هتلها برای معلولان وافراد کم توان فاقد تجهیزات لازم و مناسب برای رفاه این عزیزان می باشد. در این راستا موسسه ندای فرشتگان سرزمین من ،در ساخت مجموعه اقامتی / تفریحی فرشتگان سعی بر آن دارد که طراحی کل مجموعه به گونه ای باشد که هر اقامت کننده ای بتواند به راحتی از امکانات مجموعه استفاده نماید که در ادامه به چند مورد به اختصار اشاره می گردد.

1- در ویلاها و ساختمان های چند منظوره ومحوطه ،هند ریل هایی (نرده هایی مخصوص دست گیری افراد ناتوان در حرکت) قرارداده می شود.
تا فرد معلول بتواند به آسانی در اتاق و یا درکل مجموعه حرکت کند.

2- در حمام و دستشویی ها ضمن رعایت فضای مناسب برای حرکت معلولان ریل ها و صندلی های حمام
پیش بینی شده است تا عمل نظافت و استحمام برای این عزیزان به راحت ترین شکل ممکنه انجام پذیرد.

3- برای استفاده معلولان از استخر نیز جرثقیل های خاصی در کناره های استخر تعبیه می شود که معلولان به راحتی و بدون استفاده از ویلچر بتوانند لذت بازی در آب را تجربه کنند.

4- نصب بالابر ویژه معلولان ،جهت سهولت در دسترسی به تمام طبقات مجموعه و همچنین طبقات دوم ویلاها

5- تجهیز پیست ویلچررانی و دوچرخه (برای افراد بدون معلولیت ) ،اسکوتر و ویلچرهای برقی برای معلولان و هندریل برای پیاده روی


دانلود بروشور